(044) 223-27-26
(095)-283-88-88
(067)-506-16-04
(044) 223-27-26
(095)-283-88-88
(067)-506-16-04
РусскийEnglishУкраїнський
Главная страницаКарта сайтаКонтактная информация
Главная / Новости / Новости недвижимости Украины / Екс-глава НБУ розповів, чим небезпечний “Приватбанк”

Екс-глава НБУ розповів, чим небезпечний “Приватбанк”


 
18.11.2015

Екс-глава НБУ розповів, чим небезпечний “Приватбанк”


 

УКРАИНА, 18 ноя. - SV Development. “Приватбанк” — головний ощадний банк країни, що зосередив третину вкладів населення та тримає в заручниках все керівництво України. Про це заявив екс-перший віце-прем’єр України, екс-глава НБУ Сергій Арбузов у Facebook, передає УНН.

За його словами, продаж “Приватбанку” малоймовірний з кількох причин. Разом з тим, його падіння призведе до гарантованого колапсу залишків банківської системи України.

“Бізнес-модель банку проста і всім відома: збирання коштів населення і кредитування підприємств групи. Справедливості заради, вона мало чим відрізняється від стратегій більшості банків з вітчизняним капіталом, відрізняється тільки розмір. Тож решта і вмирають без підтримки, а Приват вважається „кращим банком країни“. Високі процентні ставки за депозитами — ось основна складова успіху Приватбанку як пилососа вкладів. Доповнити її, мабуть, варто прекрасними IT- та PR-командами, а також вельми доречним сплеском патріотизму”, — зазначив С.Арбузов.

Разом з тим, на переконання політика, баланс “Приватбанку” не можна розглядати в звичайному форматі — ризики в його роботі божевільні.

“Частка депозитів фізичних осіб „Приватбанку“ з початку 2014 зросла з 24% до 32%. Раніше у Приваті була кожна четверта гривня українців, сьогодні — кожна третя. Але однією концентрацією не обмежується, головним ризиком є ​​те, що Приват платить найбільші відсотки по депозитах населення у першій десятці — 26% проти 21% в середньому по інших великих банках.

Другий ризик — сильний перекіс ресурсної бази у бік депозитів фізичних осіб — вони займають 75% проти 46% по іншим банках першої десятки. Нічого дивного тут немає: юридичні особи, переважно пов’язані із групою Приват, є чистими позичальниками банку. Друга група ризику належить до активів. Приватбанк явно недорезервовує можливі збитки за кредитами.

Мало того, що у нього мінімальне в першій десятці банків співвідношення резерву до кредитів, так він єдиний з цієї вибірки зменшив це співвідношення в 2015 році. Задумайтеся: девальвація з початку року в 1,4 рази, прийнятий закон про відповідальність власників і менеджменту, інші банки намагаються реально сформувати резерви, а наш герой в цей час їх розформовує на суму в 300 млн грн.

При цьому інші недержавні банки, у яких набагато менше активи, доформували їх кожен на суму 1-10 млрд грн. Приватбанк вище законодавства і тримає керівництво НБУ на короткому повідку. Не дивно, що при цьому у нього намальований нібито прибуток у 90 млн грн. При відповідному обліку ризиків це був би глибокий збиток”, — пояснив С.Арбузов.

Він також наголосив, що такі ризики повинні бути виключені, а сам банк потрібно повернути до ринкових умов.

“122 млрд грн вкладів простих українців, які на сьогодні довірилися Привату — сума абсолютно непідйомна для Фонду гарантування і потужно тримає в заручниках все керівництво України. За „лідером банківської системи“ будуть іти на повідку так довго, наскільки його поточним власникам це буде вигідно. Що робити країні? Вводити правила гри, в яких такі ризики будуть виключені.

А поки потрібно домовлятися з банком з приводу поступового розкриття власників основних позичальників, показати реально по банку норматив кредитування пов’язаних осіб і розробляти план поступового повернення банку до ринкових умов, тобто до нормативу не більше 25% кредитів пов’язаним особам. Від себе побажаю банку світлого майбутнього, хоча й сумніваюся в здатності поточного керівництва країни адекватно вирішити цю проблему без шкоди для економіки і самого банку-богатиря”, — резюмував С.Арбузов.

Консалтинговая компания "SV Development"

ДобавитьКомментарии (1)

Отсортировать по дате | Комментариев на странице
Гость 19.11.2015
Это паук который сосет все соки со своих клиентов.ю но по мировым стандартам.Даже по внешнему сходству предки собственника явно были ростовщиками. Реинкарнация таки существует.


Доска объявлений

Раздел Предложения Добавить
Продажа квартир Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа домов, дач Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа земли Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа офисов Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа торговых помещений Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда квартир Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда домов, дач Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда офисов Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда торговых помещений Киев (-) Украина (-) Ваш вариант

Наши проекты

 
Район: Вышгородский
 
Количество домов: 31
 
Площадь участка: 8 га
 
 
Регион: Днепропетровск
 
Тип объекта: Бизнес центр, класс A
 
Площадь: 11 500 кв.м.
 
 
Регион: Киев
 
Тип объекта: Бизнес центр, класс B
 
Площадь: 6 000 кв.м.
 
 
Район: Обуховский
 
Количество домов: 10
 
Площадь участка: 7.7 га
 

Опрос

Как изменится курс доллара к гривне в 2017 году?