(044) 223-27-26
(095)-283-88-88
(067)-506-16-04
(044) 223-27-26
(095)-283-88-88
(067)-506-16-04
РусскийEnglishУкраїнський
Главная страницаКарта сайтаКонтактная информация
Главная / Новости / Новости недвижимости Украины / ЗБИТОК "ДЕЛЬТА БАНКУ" В ЛИПНІ ЗБІЛЬШИВСЯ ЩЕ НА 4 МЛРД ГРН. – ДО 48 МЛРД ГРН.

ЗБИТОК "ДЕЛЬТА БАНКУ" В ЛИПНІ ЗБІЛЬШИВСЯ ЩЕ НА 4 МЛРД ГРН. – ДО 48 МЛРД ГРН.


 
03.09.2015

ЗБИТОК "ДЕЛЬТА БАНКУ" В ЛИПНІ ЗБІЛЬШИВСЯ ЩЕ НА 4 МЛРД ГРН. – ДО 48 МЛРД ГРН.


 

УКРАИНА, 3 сен. - SV Development. Згідно з даними Асоціації українських банків, збиток Дельта Банку в липні збільшився ще на 3,99 млрд грн. – до 48,04 млрд грн.

Як повідомляв Finbalance, Дельта Банк у 1-му півріччі зафіксував збиток 44,05 млрд грн (у ІІ кварталі – 10,8 млрд грн). Це був найгірший фінансовий результат у банківській системі.

Основна причина цього – відрахування до резерву під знецінення кредитів на коштів в інших банках (-37,6 млрд грн); відрахування до резерву під знецінення дебіторської заборгованості та інших фінансових активів (-9,2 млрд грн); негативний результат від переоцінки інших фінансових інструментів (-1,1 млрд грн).

При цьому цікаво, що позитивний результат банку від операцій з іноземною валютою в січні-червні склав 1,14 млрд грн (за рахунок операцій в І кварталі; в ІІ кварталі був «мінус», хоча й досить символічний – 806 тис грн). Крім того, позитивний результат він переоцінки валюти становив 2,5 млрд грн (у ІІ кварталі – 2,13 млрд грн).

На фоні всіх торішніх фінансових проблем за нацстандартами фінзвітності Дельта Банк за 2014 рік задекларував… прибуток 46,3 млн грн. Водночас за міжнародними стандартами фінзвітності (які більші жорсткі, зокрема, в контекстів формування резервів) виявився збиток, причому гіпервеликий 18,9 млрд грн. А власний капітал на початок 2014 року був від’ємним на рівні -14,4 млрд грн.

В аудиторському висновку до фінзвітності банку за 2014 рік за МСФЗ фахівці аудиторської фірми ТОВ «Фінком-Аудит» констатують, що перелічені фактори викликали неплатоспроможність банку вже станом на 31.12.2014 року.

І тут виникає питання: чому НБУ тягнув з віднесенням Дельти до категорії неплатоспроможних, а Фонд гарантування вкладів фізосіб, відповідно, з введенням до банку тимчасової адміністрації? Чи не для того, щоб, наприклад, в банку була змога роздерибанити активи, повиводити кошти «своїх» структур, подрібнити депозити обсягом понад 200 тис грн., щоб вписатися в «страховку» ФГВФО й попереоформлювати вклади юросіб у депозити фізосіб?.. Тимчасова адміністрація була введена в Дельта Банку лише на початку березня.

Додамо, що націоналізацію «Дельти» заблокував Мінфін, оскільки вважав, що сума необхідної рекапіталізації може виявитися більшою, ніж 22 млрд грн, про потребу в якій заявляла глава НБУ В. Гонтарева (власне, вона й була «локомотивом» ідеї входження держави в капітал банку Лагуна). Якщо судити по збитках «Дельти», оцінки Міністерства фінансів були адекватнішими.

Наразі Генпрокуратура веде кримінальне провадження щодо незаконного виведення закордон з "Дельта Банку" рефінансування на 4,1 млрд грн. При цьому Фонд гарантування вкладів хоче стягнути 1 млрд грн з топ-менеджерів «Дельта Банку».

Також додамо, що 27 липня виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів погодила дії уповноваженої особи Фонду на тимчасову адміністрацію АТ «Дельта Банк» стосовно зняття тимчасового обмеження на здійснення операцій щодо виплати коштів вкладникам в межах гарантованої суми відшкодування Фондом за рахунками фізичних осіб (депозитними, поточними, в тому числі картковими).

Зокрема, зі значної частини заблокованих рахунків вкладників «Дельта Банку», яких нараховується близько 18 тис. осіб, планувалося зняти тимчасові обмеження щодо виплати коштів у межах гарантованої суми. Доступ до своїх коштів отримають більше 75% із зазначених вище вкладників.

Раніше у Фонді гарантування вкладів заявляли про замороження виплат вкладникам «Дельта Банку» на суму близько 3 млрд грн через підозри в «подрібненні» депозитів.

Станом на кінець першої декади серпня вкладникам «Дельта Банк» було виплачено майже 8 млрд. грн, що складає близько 60% від загальної гарантованої суми. У загальному реєстрі сума до виплати вкладникам становить 13,1 млрд. грн.

Також звернемо увагу, що ФГВФО здійснює виплати за рахунок емісійних коштів НБУ, який монетизовує випущені Мінфіном держоблігації. Це серед іншого призводить до коливань курсу в пікові періоди виплат компенсацій.

Консалтинговая компания "SV Development"

ДобавитьКомментарии (0)



Доска объявлений

Раздел Предложения Добавить
Продажа квартир Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа домов, дач Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа земли Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа офисов Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа торговых помещений Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда квартир Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда домов, дач Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда офисов Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда торговых помещений Киев (-) Украина (-) Ваш вариант

Наши проекты

 
Регион: Харьков
 
Тип объекта: Офисное здание, класс C
 
Площадь: 7 120 кв.м.
 
 
Район: Обуховский
 
Количество домов: 10
 
Площадь участка: 5 га
 
 
Регион: Харьков
 
Тип объекта: Торгово-развлекательный центр
 
Площадь: 87 600 кв.м.
 
 
Регион: Донецк
 
Тип объекта: Бизнес центр, класс B
 
Площадь: 10 000 кв.м.
 

Опрос

Когда будут достроены «замороженные» дома?