УКРАИНА, 19 фев. - SV Development. Вкладникам 39 банків, у які впродовж 2014-2015 рр. була введена тимчасова адміністрація, вже виплачено компенсації (у рамках 200-тисячного ліміту, передбаченого чинним законодавством) на суму 16,7 млрд грн.
При цьому загальний обсяг зобов’язань цих фінустанов перед вкладниками-фізособами, які підпадають під 200-тисячну страховку, складає 36,2 млрд грн.
Решта наразі несплаченої суми (близько 15,5 млрд грн) – це зобов’язання банків, які переважно знаходяться на стадії тимчасового адміністрування й для яких сьогодні ще шукають інвесторів. Про це 18 лютого під час парламентських слухань розповів заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізосіб Андрій Оленчик.
Судячи зі слів чільного представниками ФГВФО, навіть якщо інвестори не будуть знайдені (а це найімовірніший результат, - ред.), Фонд гарантування вкладів має фінансові можливості забезпечити виконання страхових зобов’язань перед вкладниками.
А. Оленчик зазначив, що на сьогодні у портфелі ФГВФО є ОВДП (облігації внутрішньої держпозики, випущені урядом) на 15,8 млрд грн (які може викупити й монетизувати НБУ за рахунок емісії, що, правда, несе для економіки додаткові курсові та інфляційні ризики, - ред.), а також майже 1,3 млрд грн ліквідного резерву на рахунках в НБУ.
З урахуванням цього, а також передбаченого у держбюджеті кредиту для ФГВФО у вигляді ОВДП на 20 млрд грн., А. Оленчик висловив впевненість у тому, що всі необхідні виплати вкладникам банків будуть здійснені (хоча при цьому не слід забувати, що на операційний стіл ФГВФО поступатимуть нові «пацієнти» і в поточному році й відповідно Фонду може знадобитися додаткове фінансування, яке може бути забезпечене за рахунок знову ж таки ОВДП та емісії НБУ, якщо проти цього не виступить МВФ, - ред).
Консалтинговая компания "SV Development"
ДобавитьКомментарии (0)