УКРАИНА, 25 дек. - SV Development. Кабмін пропонує Верховній Раді узаконити механізм націоналізації банків. Але мова не може йти про десятки фінустанов. НБУ зазнає труднощів навіть з тим, щоб вивести з ринку декілька десятків дрібних банків, вважає генеральний директор Українського кредитно-рейтингового агентства Станіслав Дубко.
Українська влада готова підтримати будь-який банк, який зіткнеться з дефіцитом капіталу в найближчі роки. Уряд запропонував парламенту узаконити розроблений ним механізм націоналізації банків. У 2015 році держбюджет планує витратити на ці цілі 28 мільярдів гривень. Про майбутню націоналізацію фінустанов радіостанція Голос Столиці поговорила з генеральним директором Українського кредитно-рейтингового агентства Станіславом Дубко.
Ви підтримуєте націоналізацію банків?
− Це вимушений захід. І уряду в будь-якому випадку доводиться рятувати банківську систему, якщо мова йде про державні банки. Тому що все-таки більша частина грошей, передбачених на рекапіталізацію, піде на підтримку капіталів нинішніх держбанків. Цього року держбанки вже отримували підтримку і наступного мають отримувати, тому що економіка падає, обслуговування кредитів не поліпшується.
Також не виключено, що наступного року не лише дрібні банки, а й кілька досить великих можуть зазнати фіаско. І щоб великі системні банки не завдали непоправної шкоди банківській системі в цілому, уряд буде змушений націоналізувати деякі досить великі банки. Кошти на це потрібні, але цифра великого подиву не викликає. Раніше МВФ погодив з українським урядом, що до кінця цього року і в наступному близько сорока мільярдів гривень буде витрачено саме на ці цілі.
Якщо зараз взяти загальну кількість проблемних банків, то який відсоток з них може розраховувати на підтримку держави, на можливу націоналізацію?
− Я думаю, що мова йде про дуже обмежену кількість банків. Можу припустити, що в наступному році може мати сенс націоналізувати два-три великих банки, якщо вони не впораються з тими проблемами, які є зараз. Мова не може йти про десятки банків. Ми маємо розуміти, що фізично і так НБУ і ФГВ відчувають складнощі з тим, щоб навіть просто вивести з ринку декілька десятків дрібних банків.
Мова не йде навіть про відновлення їх діяльності, а мова йде про те, щоб почистити баланс і продати «живі» активи. Тому знайти велику кількість управлінців, які б якісно утримували на плаву великі банки, просто не представляється можливим. Я думаю, держава не повинна розпорошувати зусилля на велику кількість банків, це мають бути окремі, рідкісні випадки.
Консалтинговая компания "SV Development"
ДобавитьКомментарии (0)