«ІМЕКСБАНК», ЩО ДІЛИТЬ ГРОШІ ВКЛАДНИКІВ НА «ПОРЦІЇ»


 
Вернуться к списку новостей
12.12.2014

«ІМЕКСБАНК», ЩО ДІЛИТЬ ГРОШІ ВКЛАДНИКІВ НА «ПОРЦІЇ»


 

УКРАИНА, 12 дек. - SV Development. До редакції звернувся один із дуже обурених вкладників «ІМЕКСБАНКу», розміщеного на першому поверсі видавничого комплексу «Десна». Олег Хатковський довго не може в потрібному обсязі забрати свої кільканадцять тисяч гривень, покладених свого часу на депозит.

Тому що банк їх не віддає, обмеживши вкладникові видачу коштів лімітом у 500 грн. на добу. Розраховуючи на свої заощадження в банку, чернігівець раніше зробив замовлення меблів, але розрахуватися за них досі не в змозі. Через це йому погрожують штрафними санкціями, але банк, напевне, це не дуже хвилює. «Ваші гроші полюбляють тишу!» – написано на рекламному плакаті, виставленому у вікні цього банку. Нині це виглядає не рекламою депозитів, а закликом до обурених вкладників, котрі не можуть забрати свої кревні, не зчиняти галасу з цього приводу, бо може бути й іще гірше.

– Тепер я на собі переконався, — зазначив Олег Хатковський, — наскільки актуальним і реальним є цей слоган. Запитуєш у банку, де мої гроші, коли віддадуть – а у відповідь тиша. Клієнтом Чернігівського відділення АТ «ІМЕКСБАНК» я став із липня 2014 року, коли мені відкрили тут вкладний (депозитний) рахунок у гривні.

Згідно з моїм договором, банк зобов’язується виплатити суму вкладу в кінці терміну дії вкладу, а він закінчився ще у жовтні цього року. Прийшовши до відділення АТ «ІМЕКСБАНК», я дізнався, що вклад мій закритий, але кошти не віддадуть. Начальник відділення Марина Іванівна Рюмшина-Горогодська в усній формі, без будь-яких обґрунтувань, відмовила мені у поверненні вкладу в термін, установлений договором.

Я запитав, у чому ж річ, і дізнався, що банк «самостійно» встановив ліміт (невідомо – на підставі яких нормативних актів) на видачу готівки в розмірі 500 гривень на день. Аби повністю отримати всі мої гроші, мені треба їздити у відділення банку щодня, як на роботу, упродовж тривалого часу, та «порціями» забирати власні кошти. Я написав дві заяви на повернення вкладу, спитавши керівницю відділення, де мої гроші, на що начальник не моргнувши оком відповіла: «Чекайте тридцять днів, а потім ви отримаєте відповідь відповідно до Закону «Про звернення громадян». І немає гарантії, що вона буде позитивною».

Але ж я – не стороння людина з вулиці, а постійний клієнт банку, котрий прийшов забрати свої кошти, що їх розмістив тут на депозиті у строк, передбачений банківським договором! І згідно із законодавством, якщо банк відмовляється повертати вклад, то повинен дати письмову відповідь у день закінчення вкладу. Взагалі, начальник відділення спілкувалася з нами (я тоді був зі своєю дружиною) дуже розкуто, незважаючи на ввімкнену відеокамеру мого мобільного телефона, і заявила: «Мені що, потанцювати треба, щоб кошти з’явилися?»

Я запитав «банкіршу», чому їхній банк не враховує на позабалансовому рахунку 9806 суму зобов’язань, що не виконуються з вини банку, як того вимагає п. 3.3. Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами, затвердженого Постановою Правління НБУ від 3 грудня 2003 року № 516: узяти вимоги фізичної особи про повернення вкладу (депозиту) на облік за відповідним позабалансовим рахунком 9806». Знову ж – жодної відповіді: тільки тиша.

Як відомо, привласнення чиїхось грошових коштів без пояснень є шахрайством. Ми з дружиною викликали міліцію, котра зафіксувала факт відмови у видачі моїх коштів і наданні відповіді на мої запити. Відтоді я почав щодня їздити у відділення банку й отримувати по 500 гривень. Щоразу мене зустрічають насмішкуваті погляди його працівників. Здивувало, що у відділення приходять клієнти, які оформлюють собі депозити! Мабуть, люди не знають про те, що у банку проблеми і що своїх коштів вони можуть просто не отримати! При цьому працівники банку запевняють усіх, що у них усе гаразд.

Одного разу, вчергове завітавши до відділення, я підійшов до його начальниці — дізнатися про долю моїх заяв. І став свідком її розмови зі своєю знайомою: начальник відділення демонстративно зазначила, що є неадекватні люди, котрі скаржаться на неї. Тобто в її розумінні виходить, що люди, які хочуть по закону повернути свої кошти, є неадекватними.

Я хочу розповісти всім про те, що відбувається в Чернігівському відділенні АТ «ІМЕКСБАНК». Можливо, цим удасться когось застерегти від необдуманого кроку. Хочу, щоби люди не опинилися в моїй ситуації. Адже це так принизливо — їздити у відділення щодня й витрачати час та кошти незрозуміло з якого дива.

Взагалі, як можна довіряти свої кошти банку, повернути з якого їх реально тільки через суд? Як такий банк може розраховувати на місце в якихось там рейтингах, побачивши котрі, людина вирішить довірити саме йому те цінне, що збирала й хоче зберегти та примножити? Вважаю, що працівники Чернігівського відділення АТ «ІМЕКСБАНК» на чолі з начальником Мариною Рюмшиною-Горогодською грубо порушують чинне законодавство, незаконно відмовляють мені у видачі моїх грошових коштів, займаються шахрайством, нахабно обманюють мене і всіх клієнтів, спотворюють реальну ситуацію та приховують правдиву інформацію. Цим вони скоюють службовий і кримінальний злочини, перевищують свої службові повноваження. Вони незаконно встановили ліміт на зняття готівки й цим порушують мої права користуватися своїми грошима.

Тому мною були подані скарги до НБУ, прокуратури, викладені всі обставини справи у заявах до правоохоронних органів, поданий позов до суду. Тепер чекаю на відповіді та сподіваюся на відновлення моїх порушених прав.

Кореспондентові «Деснянської правди» начальник відділення банку також відмовилася давати будь-який коментар із приводу звернення обуреного вкладника, порадивши звернутися з офіційним листом до головного офісу АТ «ІМЕКСБАНК», розташованого в Одесі. Цими днями минає вже місяць відтоді, як це було зроблено, а відповіді, досі немає. А згідно із Законом «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, котрі не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, котра подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.

Керівник територіального відділення Національного банку України в Чернігівській області Леонід Волошок зазначив, що нині вся банківська система країни переживає складні часи, а проблеми відчуваються у багатьох банках. Серед них опинився й «ІМЕКСБАНК», який через брак власних коштів звернувся до НБУ за рефінансуванням.

За інформацією «Економічної правди», що була отримана від вкладників «ІМЕКС­БАНКу», фінустанова нині відчуває проблеми з ліквідністю. Вже тривалий час при поверненні депозиту «в руки» видається не більше 500 гривень на день, а із зарплатних, студентських та інших соціальних карт державних установ – не більше 1000 гривень на день. У деяких відділеннях банків клієнти отримують на добу за соціальними картками не більше 500 гривень. Біля відділень спостерігаються великі черги бажаючих отримати свої кревні. За класифікацією НБУ, АТ «ІМЕКСБАНК» належить до групи великих банків України. Розмір його клієнтської бази – понад мільйон фізичних і юридичних осіб.

За даними інтернет-видання «Преступности.НЕТ», проблеми у банку, що належить народному депутатові та олігарху Леонідові Клімову, виникли ще на початку жовтня. Як свідчить квартальна звітність, його прибуток у січні-вересні 2014 року становив 2,1 мільйона гривень, що в 6,2 разу менше, ніж за аналогічний період 2013 року. Плачевні справи з фінансами і у футбольного клубу «Чорноморець», власником якого також є Леонід Клімов. Головний тренер команди підтвердив інформацію, що футболісти вже три місяці не отримують заробітну плату.

Національний банк України розглянув заяву чернігівця Олега Хатковського від 23.10.2014 р. щодо відносин, які склалися з АТ «ІМЕКСБАНК» стосовно повернення вкладу, й повідомив йому, що відповідно до статті 1060 Цивільного кодексу України за договором банківського вкладу, незалежно від його виду, банк зобов’язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника. Функції НБУ не передбачають розгляду ним спорів між банком та його клієнтом. Розгляд спорів за цивільно-правовими договорами здійснюється в судовому порядку.

Відповідно до пп. 9 п. 1 постанови Правління НБУ від 29.08.2014 № 540 «Про введення додаткових механізмів для стабілізації грошово-кредитного та валютного ринків України» уповноважені банки зобов’язані були обмежити видачу (отримання) готівкових коштів в іноземній валюті з поточних і депозитних рахунків клієнтів через каси та банкомати в межах до 15 тисяч гривень на добу на одного клієнта в еквіваленті за офіційним курсом НБУ. Зазначена вимога поширюється на видачу (отримання) готівкових коштів як у межах України, так і за її межами, незалежно від кількості рахунків клієнта в одному банку. Постанова набрала чинності з 2 вересня 2014 року та діяла до 2 грудня 2014 року. Враховуючи поточний стан вітчизняної економіки й важливість збереження позитивних тенденцій на валютному ринку, НБУ вирішив іще на три місяці продовжити дію цієї постанови та інших антикризових заходів, що спрямовані на гармонізацію роботи грошово-кредитного ринку – до 2 березня 2015 року.

Обуреному чернігівському вкладникові НБУ пояснив, що банки є економічно незалежними у своїй діяльності. А НБУ як державному органові влади заборонено будь-яким чином впливати на керівництво чи працівників банків у ході виконання ними службових обов’язків або втручатись у діяльність банку, за винятком випадків, передбачених законом. Але кожен громадянин має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень та протиправних посягань.

Кожна особа має право звернутися до суду з метою захисту свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Інформація, викладена у скарзі вкладників, прийнята до уваги й буде використана НБУ під час здійснення банківського нагляду. У разі виявлення порушень до банку або його керівників застосовуватимуться відповідні адекватні заходи впливу.

Заява фізичної особи, як пояснили в НБУ, не є підставою для проведення позапланової інспекційної перевірки банку. Планова інспекційна перевірка здійснюється не частіше одного разу на рік. НБУ може прийняти рішення про проведення позапланової перевірки банку при наявності обґрунтованих підстав. Такими є виявлення суттєвого погіршення фінансового стану банку або фактів проведення банком ризикових операцій, що загрожують інтересам вкладників або інших кредиторів банку, чи фактів подання до НБУ недостовірної звітності, а також зміна власника істотної участі у банку або голови спостережної ради та/або голови правління, набуття банком статусу спеціалізованого, звернення банку щодо відкриття філій або інших власних підрозділів, отримання ліцензій чи дозволів, передбачених законодавством тощо.

НБУ приймає рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та з інших підстав, передбачених Законом про банки.

Якщо вкладник вважає, що в діях працівників банку є протиправні вчинки, НБУ радить звернутися до прокурора, слідчого для початку досудового розслідування, вжиття всіх передбачених законом заходів для встановлення події злочину, осіб, винних у вчиненні злочину, і до їх покарання.

Отже, зважати на рекламні твердження банку про тишу, яку так полюбляють гроші, не варто. Слід діяти – принаймні такими засобами, які передбачені законом.

Консалтинговая компания "SV Development"



Доска объявлений

Раздел Предложения Добавить
Продажа квартир Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа домов, дач Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа земли Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа офисов Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа торговых помещений Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда квартир Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда домов, дач Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда офисов Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда торговых помещений Киев (-) Украина (-) Ваш вариант