УКРАИНА, 25 ноя. - SV Development. З метою забезпечення захисту прав фізичних осіб - вкладників банків, в Україні функціонує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.
Вкладники можуть дізнатись про початок та завершення виплат гарантованої суми відшкодування через офіційні засоби масової інформації: газети «Голос України» або «Урядовий кур’єр» та на Інтернет-сайті Фонду за адресою: www.fg.gov.ua. Відшкодування здійснюється через визначені Фондом банки-агенти.
1. Вклади в яких фінансових установах гарантуються Фондом?
Фонд гарантує вклади фізичних осіб у банках України, що є його учасниками (такими є усі банки, крім ПАТ «Ощадний банк України», вклади в якому гарантуються державою у повному обсязі, та ПАТ «Родовід банк», який не працює із вкладниками).
Кошти за вкладами у кредитних спілках не відшкодовуються, оскільки ці установи не є учасниками Фонду.
2. Яка сума гарантується Фондом?
Станом на 21.11.2014 Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом у національній та іноземній валюті в розмірі вкладу, включаючи нараховані проценти, але не більше граничної суми відшкодування – 200 000 гривень. Гранична сума відшкодування не залежить від кількості депозитів в одному банку.
3. Якщо у фізичної особи є вклади у декількох банках, чи гарантується відшкодування за коштами у кожному з цих банків?
Так, вкладнику гарантуються його вклади в кожному з банків-учасників Фонду (в межах 200 000 гривень в одному банку). Обмеження щодо кількості таких банків не встановлено.
4. Які кошти не відшкодовуються Фондом?
Фондом не відшкодовуються кошти:
1) за вкладами у банківських металах;
2) розміщені на рахунках фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності;
3) передані банку в довірче управління;
4) за вкладом у розмірі менше 10 гривень;
5) за вкладом, підтвердженим ощадним (депозитним) сертифікатом на пред’явника (відшкодовуються лише у формі випуску іменних сертифікатів);
6) розміщені на вклад у банку його власником, керівником або контролюючою особою;
7) розміщені на вклад особою, яка на індивідуальній основі отримує від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або має інші фінансові привілеї від банку;
8) за вкладом у банку, що є предметом застави та забезпечує виконання зобов’язань вкладника перед цим банком.
Банки зобов’язані ознайомлювати вкладників про ці обмеження під підпис до укладення договору.
5. Яким чином відшкодовуються кошти за вкладом в іноземній валюті?
Відшкодування відбувається в національній валюті України за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим Національним банком України на день запровадження тимчасової адміністрації.
6. Який порядок здійснення виплати гарантованої суми відшкодування за вкладами у банку, який ліквідується?
На підставі інформації, наявної в банку, Фонд затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат та розпочинає виплату відшкодування на 7-й день із дня прийняття рішення про ліквідацію банку. Вкладнику для отримання гарантованої суми вкладу слід впродовж 30 робочих днів з дня початку виплат звернутись до одного із визначених Фондом банків-агентів, пред’явивши паспорт та довідку про присвоєння ідентифікаційного коду.
У разі неможливості це здійснити в установлений термін, вкладнику необхідно подати на ім’я директора-розпорядника Фонду заяву про відшкодування коштів за вкладами. Заява розглядається у порядку черговості за індивідуальними зверненнями вкладників, але не більше трьох календарних місяців з дня її отримання.
Головне управління Національного банку України по м. Києву і Київській області
Консалтинговая компания "SV Development"
ДобавитьКомментарии (0)