УКБС-НБУ: утримання податку з процентів за валютним депозитом не містить ознаки торгівлі інвалютою


 
Вернуться к списку новостей
06.10.2014

УКБС-НБУ: утримання податку з процентів за валютним депозитом не містить ознаки торгівлі інвалютою


 

УКРАИНА, 6 окт. - SV Development. Роз’яснення Національного банку України щодо оподаткування процентних доходів фізичних осіб № 12-111/46867 від 22.08.2014 є необґрунтованим та потребує термінового скасування. Про це Асоціація “Український Кредитно-Банківський Союз” зауважила у своєму зверненні до керівництва НБУ.
 
Так, у п. 2 Роз’яснення НБУ зазначено, що під час утримання податку з суми нарахованих в іноземній валюті процентів уповноважений банк здійснює операцію з купівлі інвалюти за гривню за офіційним курсом. Оскільки банк виступає покупцем інвалюти, він має сплатити збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Експерти УКБС не погоджуються з таким висновком регулятора. Адже згідно п. 164.4 ст. 164 Податкового кодексу, під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів, вартість яких виражена в іноземній валюті, такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів. Тобто, даний пункт визначає лише механізм переведення вартості доходу в валюту для розрахунку.

Крім того, п. 14.1.248 ПКУ визначено, що торгівля іноземною валютою — це валютні операції, пов’язані з переходом права власності на валютні цінності. Але під час утримання податку з суми нарахованих відсотків такого переходу права власності не відбувається, оскільки залишок коштів на рахунках 2628/2638 належить банку, а не клієнту. А сума нарахованих відсотків переходить у власність клієнта лише в момент їх виплати. Тобто, зазначена операція згідно визначень ПКУ взагалі не містить ознаки торгівлі іноземною валютою.

“Необхідно скасувати суперечливе роз’яснення НБУ, яке необґрунтовано ототожнює механізм розрахунку суми податку (з процентів за валютним депозитом) і операції з торгівлі іноземною валютою, та штучно збільшує витрати на адміністрування податків і собівартість банківських послуг.

Це не сприяє покращенню умов ведення банківського бізнесу та обслуговування клієнтів, — зазначає Генеральний директор Асоціації „Український Кредитно-Банківський Союз“ Галина Оліфер. — Так, у світовому рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business 2014, Україна за показником „оподаткування“ посідає 164 місце зі 189. Щорічно український бізнес витрачає 390 годин (або близько 50 робочих днів) на адміністрування податків (у т.ч. підготовку, подачу звітності, сплату чи утримання податків і відрахувань на соціальне забезпечення)”.

Консалтинговая компания "SV Development"



Доска объявлений

Раздел Предложения Добавить
Продажа квартир Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа домов, дач Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа земли Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа офисов Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа торговых помещений Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда квартир Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда домов, дач Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда офисов Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда торговых помещений Киев (-) Украина (-) Ваш вариант