НБУ слід знизити підтримку ліквідності банків, щоб зменшити тиск на гривню - фінансовий експерт


 
Вернуться к списку новостей
14.04.2014

НБУ слід знизити підтримку ліквідності банків, щоб зменшити тиск на гривню - фінансовий експерт


 

УКРАИНА, 14 апр. - SV Development. Дії Нацбанку України з підтримки ліквідності фінустанов цілком вірні і виважені, проте наразі необхідно дещо зменшити обсяги рефінансування заради зменшення тиску на курс гривні, вважає голова Наглядової ради Українського кредитно-банківського союзу Ярослав Колесник. Про це він сказав в ексклюзивному коментарі журналістам телеканалу БТБ, передає УНН.

“Мені шкода, що свого часу не ввели мораторій на зняття депозитів. Це був би правильний, хоча і не всією спільнотою прийнятий крок. Ми дійсно стояли на цій позиції і достатньо активно, але це потрібно було робити 1 березня і терміном на 3 місяці. Проте сьогодні для цього вже запізно.

Тепер знову нам потрібно обирати між ліквідністю банківської системи і тиском на курс гривні. Мені здається, що зараз сама складна ситуація, ми все таки не підтримали ліквідність, тому що не має реального міжбанку. Банки володіють великою кількістю грошей на сьогодні — більше 30 млрд грн на коррахунках комерційних банків, сума значно більша ніж потрібно для реальних економічних відносин. Таке відбувається через те, що банки не працюють між собою. Відповідно у них впав рівень ліквідності, вони затримують платежі, і НБУ чинить правильно, підтримуючи їх”, — вважає Колесник.

“Але у мене тут є серйозні зауваження до фінмоніторингу, тому що є реальна структура, яка має жорстко реагувати на поточну ситуацію. Не тільки на те, що було при минулій владі, а й на поточні процеси. І достатньо жорстко боротися зі спекулянтами, які сьогодні розхитують (курс). І крім того дійсно обмежити купівлю валюти і операцій, і робити тільки по факту, коли товар вже зайшов в Україну тощо. Ці інструменти відомі”, — наголосив він.

“Але сьогодні, напевно, важливо вибрати ситуацію. Чи знову ж таки ліквідність банківської системи, чи курс. Я абсолютно переконаний, що курс стабілізується, і в більшості рішення НБУ достатньо виважені. Єдине, слід пам’ятати, що ми знаходимося в стані війни, і факторів, які розбалансовують банківську систему набагато більше. Ми знаємо, що у нас молодий уряд, тільки формуються урядові інститути та інститут НБУ. Ми знаємо, що є ще й саботаж — велика група людей, які хотіли б, щоб нічого не вдалося. І вони вже дістали своє улюблене слово — „покращення“.

Проте всі свідомі люди розуміють, що цей рік буде достатньо важким, і я переконаний, що більшість громадян, це розуміє, і з цим вже змирились. Адже дуже довго країну розкрадали, і, нажаль, швидко повернути ці гроші ми не можемо. І уряд змушений шукати, яким чином їх можна замінити. Тому ці факти впливають на ситуацію”, — вважає експерт.

“Я впевнений, що курс гривні стабілізується, але сьогодні, можливо, має сенс трохи призупинити підтримку ліквідності, щоб не давати додаткових можливостей тиску на курс. І тоді знову ж ввести форми розрахунків, подовжити терміни розрахунків, знову повернути шостий день (при операціях з купівлі валюти — Ред.) тощо, щоб не було тиску на гривню. Також слід розв’язати питання ефективної роботи міжбанківських відносин. Якщо ми у найближчі два тижні не доведемо курс до рівня 10-11 грн, то тиск на гривню буде подовжуватися”, — підсумував Колесник.

Консалтинговая компания "SV Development"



Доска объявлений

Раздел Предложения Добавить
Продажа квартир Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа домов, дач Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа земли Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа офисов Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Продажа торговых помещений Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда квартир Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда домов, дач Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда офисов Киев (-) Украина (-) Ваш вариант
Аренда торговых помещений Киев (-) Украина (-) Ваш вариант